פיגום נייד: כל מה שחשוב לדעת

מנהלי ובעלי חברות בנייה ושיפוצים, וקבלני בניין, מעדיפים היום לבצע עבודות גובה של בנייה ושיפוצים עם פיגומים ניידים, שמאפשרים הרכבה ופירוק בקלות, עם יתרון משמעותי של שימוש חוזר.

הביקוש לפיגומים ניידים צובר תאוצה מסיבות שונות שהעיקרית שבהן היא קלות השימוש של פיגומים ניידים לעומת פיגומים כבדים, מסורבלים או חד פעמיים שהיו נפוצים בעבר. אז בואו נדבר קצת על פיגום נייד כך שנוכל להבין יותר טוב את חשיבותו לתהליך הבנייה.

קודם כל יש את שיקולי הבטיחות

אם יש לכם עבודות שצריכות להתבצע בגובה, מומלץ לבחור בהתאמה אישית את הפיגום שמתאים לכם מחברה שמתמחה בתחום. כך תוכלו לבחור פיגום נייד מתוכנן ומעוצב בהתאם לתקנות הבטיחות ואתם יכולים להיות בטוחים שיש לו את הכוח הנאות, הקשיחות והיציבות במהלך ההקמה שלו, משך הזמן שהוא משמש לביצוע עבודות הבנייה, כמו גם פירוק קל ובטוח.

בתחילת תהליך תכנון עבודות הבנייה או השיפוצים, חשוב שתספקו לחברה שממנה אתם רוכשים או שוכרים פיגום נייד, את מטרות השימוש בו, על מנת להבטיח שתקבלו פיגום בעיצוב מדויק ונכון.

שיקול הבטיחות הוא השיקול העיקרי בבחירת הפיגום, וחשוב שתוכלו להקים, לפרק ולשנות אותו במהלך העבודה בצורה בטוחה. הבטיחות מושגת באמצעות רכישת הפיגום מחברה מקצועית ומוסמכת בתחום ייצור פיגומים.

אחר כך מגיעים שיקולי ניידות וקלות שימוש

היתרון העיקרי של בחירת פיגום נייד על פני פיגומים מסוגים אחרים היא קלות ההרכבה והפירוק שלו. פשוט מבריגים את החלקים השונים של הפיגום, ומחברים אותם זה לזה, בהליך קל ומהיר.

וזה לא הכול. פיגום נייד קל ביותר להעברה ממקום אחד לשני, והוא משמש למטרות שונות, למשל:

  • למטרות צביעת בניינים.
  • עבודות בנייה.
  • תיקון קירות.
  • ציורים על קירות.
  • התקנת מתקנים וציוד על קירות.
  • תיקון רטיבות או בעיות אחרות על תקרות.
  • ומגוון שלם של עבודות בנייה ושיפוצים.

ויש גם כמה שיקולי עיצוב

עיצוב פיגום נייד צריך להיות מתוכנן כך שאפשר יהיה להשתמש בשיטות שונות ובטוחות של הזקפה ופירוק לאורך כל תקופת העבודה. על מנת להבטיח את יציבות הפיגום בתהליכי עבודה מורכבים, חשוב לוודא שהפיגום מעוצב בהתאם לתוכנית שרטוט ראשונה, ובמידת הצורך להתאים או להשלים את השרטוט כך שיתאים לצרכי העבודה שלפניכם.

כל שינוי בעיצוב הקיים של הפיגום, שחורג מגבולות התצורה הסטנדרטיות המוכרות, צריך להיות מתוכנן על ידי איש מקצוע מיומן בתחום.

עכשיו בואו נדבר על האפשרויות השונות לשימוש בפיגומים ניידים

פיגומים ניידים מאפשרים ביצוע עבודות בנייה ושיפוצים בשתי שיטות עיקריות. השיטה הראשונה היא רכישת פיגום נייד מחברה שמתמחה בתחום בנייה, שיפוצים ועבודות בגובה. השיטה השנייה היא השכרת פיגום בהתאם לצרכי הבנייה.

במקרה זה השיקולים לבחירת הפיגום המתאים יהיו שיקולי קומות שצריכות להיות על הפיגום, בחירת הגובה הנכון, הרוחב והסוג.

ומה השורה התחתונה פה?

אם אתם מחפשים פיגום נייד לביצוע עבודות גובה של שיפוצים או בנייה, וזקוקים לפיגום במסלול השכרה או רכישה, הנציגים של חברת י.ש. פיגומים זמינים לשירותכם עם ייעוץ מקיף לבחירת הפיגום המתאים למטרותיכם, מתוך מגוון עשיר של פיגומים שמתאימים לכל מטרה.