פיגום גלגלים: עשה ואל תעשה כשזה מגיע לבטיחות

שימוש בפיגומים נחשב לבטוח רק אם הם הורכבו על ידי אנשי מקצוע מיומנים מהתחום, תחת פיקוח של אדם מוסמך, שבדק את הפיגום כראוי לפני השימוש. 

אבל זה לא הכול. חשוב שכל העובדים ישתמשו בציוד מגן נאות ויוכשרו היטב על נהלי עבודה בטוחים במהלך עבודה על פיגומים מכל הסוגים, ובמיוחד בעבודה על פיגום גלגלים. חשוב לתת את הדעת לתקנות הבטיחות במיוחד כשעובדים על פיגום גלגלים שמטבע הדברים, העבודה עליו נחשבת למסוכנת ביותר, אם לא מקפידים על כללי הזהירות הנאותים.

לפני שמשתמשים בפיגומים, כדאי מאוד לוודא שאתם בקיאים בשימוש בהם

ההכשרה צריכה להתבצע על ידי אדם מוסמך ולכלול הבנה ברכיבי חשמל, מניעת סכנות נפילה של אנשים או ציוד כבד מהפיגומים, והנהלים להתמודדות עם סיכונים אלו. ההכשרה צריכה לכלול גם את השימוש הנכון בפיגום, איך לטפל בחומרים ומהי יכולת העומס של הפיגום.

המיומנות הזאת תעזור לכם כאשר סיכונים נוספים יציגו את עצמם בשל שינויים בתנאי העבודה, או אם החלפתם פיגום במהלך העבודה. כלומר, עם ההכשרה המתאימה, אתם יכולים להגן על עצמכם מפני נפילה או נפילת חפצים שפוגעים בעוברים ושבים מתחת לפיגומים. 

אם ההכשרה הרגילה לא מספיקה, כדאי שתקבלו הכשרה נוספת

אתם יכולים גם לקבל הכשרה נוספת אם מפקח העבודה שלכם מרגיש כי האימון הראשוני שלכם לא הופנם כראוי, או אם העבודה מתבצעת על פיגום גלגלים, שמצריך הבנה מעמיקה יותר בכללי הזהירות והבטיחות.

לפני שאתם עולים על הפיגום, בדקו אותו

לפני שאתם מתחילים את העבודה על הפיגום, איש מקצוע מיומן צריך לבדוק את הפיגום בתחילת משמרת העבודה, ולוודא שהוא בטוח לשימוש, ותקין. פעולות הקמה, פירוק, שינוי מקום או מעבר מתחת לפיגום צריכות להתבצע רק תחת פיקוח ישיר של איש מקצוע מיומן שהוכשר על ידי כוח אדם מיומן. 

אם יש לכם ספקות לגבי הבטיחות של הפיגום, בדיקה של מפקח מקצועי לפני השימוש בו, תעזור לכם לוודא שהוא בטוח לשימוש.

הקפידו תמיד לחבוש כובע הגנה כאשר אתם עובדים על, מתחת או סביב פיגום, וגם על לבוש מגן, ונעילת נעלי עבודה שאינן מחליקות, במיוחד אם העבודה מתבצעת על פיגום גלגלים. כדאי גם לוודא שכלי העבודה שלכם תקינים לפני שאתם מתחילים את העבודה על הפיגומים. 

חשוב להיות מודעים לעמיתים לעבודה בכל עת

אם אתם עדים להתנהלות לא תקינה של עובדים אחרים על או סביב הפיגום, אתם צריכים להפסיק את מה שאתם עושים, ולהודיע למפקח.

כל אחד מאנשי הצוות שעובדים יחד על הפיגום, אחראים זה על זה, וכל אחד מהם יכול למנוע, בכל עת, סכנות פוטנציאליות. חשוב לבדוק ביסודיות את הציוד ולוודא שהוא תקין, לעגן את מערכת הפיגומים לנקודה בטוחה שלא תאפשר נפילות, לוודא שמנגנון הנעילה של פיגום גלגלים עובד כראוי, ופשוט לגלות ערנות לנעשה בסביבת העבודה.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים על פיגום גלגלים?

התקשרו או השאירו פרטים:

התחלת שיחה
שלום! כיצד נוכל לעזור לכם?
דילוג לתוכן