מה זה פיגומים?

פיגומים הם מבנים זמניים שתומכים במבנה מקורי. הם מותקנים לפני תחילת פרויקט הבנייה או השיפוצים, ופועלי בניין משתמשים בהם כפלטפורמה תומכת לביצוע עבודות בנייה.

סוגי הפיגומים משתנים בהתאם לסוג עבודות הבנייה וגובה הבניין, ברוב המקרים הם מיוצרים מעץ או מפלדה, וצריכים להיות יציבים וחזקים לתמיכה בעובדים ונשיאת חומרי בנייה שמונחים עליהם.

סוגי פיגומים שמשמשים לתהליכי בניה

לפני שנענה על השאלה מה זה פיגומים, בואו נבין אילו סוגי פיגומים נפוצים לפרויקטים של בניה:

המיקום שנבחר להתקנת הפיגומים חשוב ביותר לנוחות העבודה. הם צריכים לאפשר נגישות קלה לחלקים של התקרה או הקיר שעליו מתבצעת העבודה בקלות ובנוחות. הפיגומים מאפשרים גם למספר עובדים לעבוד זה לצד זה בנוחות.

בואו נראה מה מציע כל סוג של פיגום

אחרי שהבנו מה זה פיגומים, בואו נתעכב רגע על הסוגים הנפוצים, כדי להמחיש את התמונה:

פיגומים ניידים. זוהי מערכת של פיגומים עצמאים בודדים שמותקנים על גלגלים, מבלי שיהיה צורך בתמיכה ממבנה נוסף, כך שאפשר להעביר אותם בקלות לאתר העבודה.

פיגומים קבועים. מותקנים על החלק הקדמי של המבנה ויש להם משטחים רבים.

פיגומים תלויים. מתאימים באופן ייחודי לביצוע פרויקטים של בנייה על מבנים גבוהים.

בחברת י.ש. פיגומים תוכלו לבחור את סוגי הפיגומים שמתאימים לפרויקט הבנייה, השיפוצים או השחזור שאתם מבצעים, באיכות מעולה ועם אפשרויות של השכרה או קנייה.

חשיבות הנגישות

פרויקטים של בנייה מאופיינים בביצוע משימות מורכבות, שכן נדרשת גישה קלה ונוחה לחלקים רבים של הבניין, באופן שיאפשר עבודה רצופה ושוטפת, לכן חשוב להרכיב את הפיגומים באופן נגיש וקל.  אז אם אתם עדיין תוהים מה זה פיגומים, במילים פשוטות, הם מספקים פתרונות לבעיות בנייה מורכבות, ומסייעים לעובדים להתרכז בעבודתם ללא מכשולים.

בחירת הסוג הנכון של הפיגומים מאפשרת לעובדים להגיע לכל חלק של התקרה או הקיר במבנה, כדי להשלים משימות ללא מאמצים, באמצעות פלטפורמה תומכת ונגישה של עץ או מתכת.

חשיבות הבטיחות

פיגומים, מעצם הגדרתם, מיועדים להתקנה באזורים שבהם יש תנועה של עוברים ושבים, ולכן יש להקפיד גם על התקנת לוחות נוספים מעל הפיגומים, על מנת למנוע סכנות וסיכונים.

כדי לוודא את בטיחות הפועלים והציבור באתר העבודה, חשוב לוודא שהפיגומים ששכרתם או קניתם מיוצרים בהתאם לתקן של משרד העבודה, ושסוג הפיגום שבחרתם אכן מתאים למאפייני הפרויקט שלכם, וגובה הבניין.

נציגי השירות של חברת י.ש. פיגומים ישמחו ללוות אתכם בתהליך בחירת הפיגומים המתאימים, כולל יעוץ לגבי בחירת המיקום המתאים להתקנתם, כך שסביבת העבודה שלכם תהיה הכי בטוחה שאפשר.

בשורה התחתונה

מערכות הפיגומים הנכונות נדרשות לא רק לבניית בניינים גבוהים, אלא גם לביצוע עבודות שיפוצים ותחזוקה של כל בניין דירות רב קומות. הפיגומים מאפשרים השלמה מהירה של עבודות הבנייה, ומבטיחים את בטיחות העובדים והציבור הרחב  באזור הבנייה.

היות ופיגומים הם חלק חיוני מענף הבניה, חשוב לבחור את אפשרויות ההשכרה או הקנייה מחברת פיגומים מוסמכת וותיקה, עם ניסיון רב שנים ומוניטין של מקצוענות, איכות ושירות לקוחות מהשורה הראשונה.

יצירת קשר מהירה