התקנת פיגום מעלית

פיגום מעלית הוא פיגום שמותקן בפיר המעלית והוא מורכב לפי תוכנית המעלית, בהתאם לדרישתם של אנשי המעליות. המטרה היא לאפשר גישה בטוחה ונוחה לאנשי המקצוע שמבצעים את עבודתם. את הפיגום יש לבנות על משטח ישר, יציב ומנוקז.

במקרים מסוימים, פיר המעלית מתפקד כמו בור אשפה שמשמש את פועלי הבניין, ולכן לפני שמרכיבים את הפיגום, חשוב להקפיד לנקות היטב את קרקעית הפיר. במקרים רבים, במיוחד בעונת החורף, הפיר עשוי להיות מוצף במים ולכן חשוב לשאוב את כל המינם מהפיר לפני שמציבים את הפיגום.

איך בדיוק מותקן פיגום מעלית

בתחתית פיר המעלית מוקם משטח עץ בהתאם לתקנות, ועליו מונחים ראשי פלטה שתפקידם לקבע את עמודי הברזל למשטח העץ, על מנת למנוע את תזוזתו. זה הבסיס להתקנת פיגום מעלית, והשלבים הבאים נבנים לגובה באמצעות ארבעה עמודים מאונכים מברזל, שמהווים מסגרת ברזל מאוזנת, כמו גם משטח עץ שאפשר לעמוד עליו.

את הפיגום יש להקים לפי תכנית מהנדס שמפרטת את העומסים שהפיגום עתיד לשאת, כמו גם המידות המדויקות שלו. גם המחיר להתקנת הפיגום מתבססת על תכנית הפיגום שהוכנה מראש על ידי חברת המעליות, כולל פרטים כגון שרטוט הפיגום, תאריך הצבתו, והפרטים של חברת המעליות, ומשך התקופה בה תרצו לשכור את הפיגום.

המקרים בהם מתעורר הצורך בפיגום מעלית

פיגום מעלית דרוש במקרים של:

  • פיגום מעלית בבנייני תמ"א 38.
  • פיגום תוספת מעלית בבניינים קיימים.
  • התקנת פיגום לצורך עבודות תחזוקת המעלית והפיר.

הפיגומים של חברת י.ש. פיגומים מיוצרים מחומרי הגלם הכי בטיחותיים בתחום הבניה, בהתאם לתקנים המחמירים.

כי לא מתקינים פיגום בלי הסמכה

התקנת פיגומים מכל הסוגים מחייבת הסמכה מתאימה ולכן לפני התקנת פיגום מעלית יש לוודא שלאיש המקצוע שמתקין אותו יש את ההסמכה, האישור המתאים ורישיון עבודה בתוקף, כולל אישור של מהנדס בטיחות להתקנת פיגומים.

וזה לא הכול. הפיגום צריך להתאים לסוג העבודה והפיר במבנה שעובר שניפוצים, והקבלן שמבצע אותו צריך לקבל תדריכי בטיחות ורישיונות שדרושים על מנת לוודא שהפיגום תקין ועומד בתקני החירום והבטיחות הכי מחמירים.

ומה השורה התחתונה פה?

בבניין ישן או חדש, התקנת הפיגום צריכה לעמוד במפרט אשר נקבע בתקן הישראלי, עם אישור הרשות המקומית. המדידות של הבניין צריכות להיות מתוכננות בהקפדה בלי להחמיץ שום מדידה על מנת להבטיח שהקמת הפיגום מבוצעת במיקום מדויק שאינו מהווה סכנה.

לחברת י.ש. פיגומים יש מוניטין מצוין בתחום, ולעובדים שלנו יש ניסיון עשיר שמבוסס על ידע מקיף שנדרש לעבודה בכל סוג של מבנה, כולל התאמה מלאה של החומרים הדרושים להקמת הפיגום, מבלי להתפשר אפילו על הפרט הכי קטן.

צוות העובדים המיומן שלנו מתמחה בתחום הפיגומים, ומיומן בהתקנת פיגום מעלית. כל עובד בחברה מורשה לבניית והרכבת פיגומים, ואנחנו זמינים לשירותכם על מנת לייעץ על פתרונות מתקדמים להתקנת פיגומים לכל מטרה ומכל סוג.